Kaitseinvesteeringute keskus annab sadadele Ukraina sõjapõgenikele elamiseks sobiva pinna

Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) kohandab vajadustele vastavalt oma Tallinnas paiknevat kinnisvara, et juba sel nädalal saaksid neisse sisse kolida esimesed Ukraina sõjapõgenikud.

Esimeses etapis antakse sõjapõgenike käsutusse 44 korterit. Varasemalt tegevväelaste majutamiseks mõeldud hoones on tänaseks koostöös Sotsiaalkindlustusametiga valmis seatud 116 voodikohta.

„Oleme toetanud Ukrainat sõjaliste vahenditega ning nüüd toetame Ukrainast tulnud sõjapõgenikke ka Eestimaal, andes 110 korterit nende majutamiseks,“ lausus kaitseminister Kalle Laanet. „Need inimesed on pidanud lahkuma oma kodumaalt sõja tõttu ning püüame luua võimalikult head tingimused, et põgenikel oleks peavari kuniks nad seda vajavad.“

Üks mitmest Ukraina sõjapõgenike kasutusse antavatest korterist.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse Põhja taristuportfelli haldusjuhi Siim Pilve sõnul on need hetkel tühjalt seisnud korterid varustatud praeguseks uute madratsite, tekkide, patjade ja voodipesuga.

„Soetasime neisse ka suure koguse esmatarbekaupu – alates tualettpaberist ja lõpetades hambapastaga. Selle nädala lõpus jõuab kohale ka kodutehnika – kõik korterid saavad varustatud külmkappide, pesumasinate ja loomulikult ka elektripliitidega,“ ütles Pilv.

Teises järgus saavad Ukraina põgenikud enda kasutusse 66 korterit, kus on kokku olemas 160 magamiskohta ja tööd nende valmisseadmisega käivad.

Siim Pilv märkis, et RKIK on omalt poolt panustanud korterite esmasesse valmisseadmisesse mitukümmend tuhat eurot ning plaanis on kasutada ka Eesti elanike annetatud esemeid.

Eestisse on tänaseks saabunud 33 259 Ukraina sõjapõgenikku, kellest 8651 inimest on Eestit kasutanud transiitmaana teistesse riikidesse siirdumisel.

Elupinda saavad Ukraina sõjapõgenikud taotleda läbi Sotsiaalkindlustusameti: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/en/ukraine

2022-03-29T20:51:30+00:00