Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ja Tapa vald muutsid Tapa linna spordi- ja vabaajakeskuse kontsessioonhanke tingimusi ning pikendasid pakkumuste esitamise tähtaega. Hanke infopäev toimub 6. mail Tapa kultuurikojas ning pakkumuste esitamise tähtaeg on 31. mail.

RKIK-i ja Tapa valla hanke eesmärgiks on leida arendaja Tapa linna spordi- ja vabaajakeskusele.  Kompleks peab sisaldama 8-rajalist 25 meetri pikkust ujulat, vee- ja saunakeskust, pallimängusaale, jõusaali ja rühmatreeningusaali. Lisaks ka majutust ja toitlustust koos bowlingu ja teiste vabaaja veetmise võimalustega. Oodatud on ka toidu- ning spordikaupade kauplused.

RKIK-i ja Tapa valla ühine huvi sai alguse vajadusest 1. jalaväebrigaadi sõduritele, liitlastele ja Tapa linna koolilastele rajada nüüdisaegne treeningu- ja ujumiskeskus, mida on vald plaaninud juba 20. aastat.  „Erasektori roll on spordikompleksi ehitamine ja opereerimine. Vald ja kaitsevägi hakkavad teenuseid 15 aastase perioodi jooksul iga-aastaselt ostma 450 000 euro eest,“ märkis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse taristuprojektide koostöö koordinaator Kaupo Kaasik.

Hange kuulutati välja selle aasta kevadel ning seoses hanke tingimuste muudatustega pikendati pakkumuste esitamise tähtaega. Näiteks vähendati bowlingu radade minimaalset arvu, vähendati pakkumusega koos esitatava eskiislahenduse mahtu, tekitati õigus taotleda ehitusala suurendamist ja täpsustati kinnistu hilisema väljaostmise tingimusi. Lähtuvalt infopäeva tagasisidest  ollakse valmis pikendama pakkumuste esitamise tähtaega.

Tapa spordikeskuse asukohaks on Spordi tänav 8 (Tapa linn), kuhu seatakse võitja kasuks 50. aasta pikkune hoonestusõigus. Eeldatav hilisem lepingu sõlmimine peab toimuma 2022. aasta jaanuaris ning eeldatav kompleksi valmimine on 2024. aasta jooksul.

RKIK ja Tapa vald kutsuvad kõiki huvilisi osalema Tapa spordi- ja vabaajakeskuse kontsessioonhanke infopäeval 6. mail kl 11:00-13:00 Tapa kultuurikojas (Kesk 4, Tapa).

Infopäevale eelregistreerimise kohustust ei ole, kuid palume hiljemalt 05. mai ennelõunaks edastada osalemise soov RKIK taristu projektijuhile Kaupo Kaasikule (kaupo.kaasik@kaitseinvesteeringud.ee).

Hanke number: 228782
Pakkumuste esitamise tähtaeg: 31.05.2021 12:00
Rohkem infot Riigihangete registris: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/2489372/general-info

2021-05-03T12:16:42+00:00