Tartu Raadi sõjaväelinnak on jõudsalt arenemas

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) sõlmis lepingu osaühinguga Embach Ehitus Tartu Raadi linnaku uue administratiivhoone projekteerimiseks ja ehituseks. Lähiaastatel on plaanis Raadi linnaku arendusse veelgi rohkem panustada.

Uus administratiivhoone ehitatakse nii 2. jalaväebrigaadi koosseisule kui ka teistele kaitseväe üksustele. Käimasolev arendus  on vaid üks osa mitmest Raadi linnaku projektist. „Raadi linnak on viimastel aastatel jõudsalt arenemas – on valminud nii uus universaalhall kui ka välispordirajatised.

Sellel aastal on linnakus plaanis algust teha Kaitseväe Akadeemia õppekeskkonna parendamisega, alustades uue õppehoone ehitusprojektiga. Järgneva kümne aasta perspektiivis on vajadus linnaku oluliseks laiendamiseks nii Tartu riigikaitsemaja kui ka sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ehituse näol,“ ütles RKIK lõuna portfellijuht Mart Salusaar.

Kavandatav hoone on kolme maapealse korrusega ning hoone suletud netopind on 1753 m². Hoonesse on planeeritud nii kontoriruumid kui ka laopinnad. Lisaks rajatakse hoonet ümbritsev välisruum ja vajalikud trassid.

Lepingu maksumus on 5,2 miljonit eurot. Tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2024. aasta sügisel.

Embach Ehitus OÜ kuulub aktsiaselts Nordeconi kontserni.

Foto on illustratiivne.

 

Lisainfo:
Hanna Heinnurm
RKIK kommunikatsioonijuht
51944813

 

2023-03-06T17:13:35+00:00