02.04.2024

Uudised, Taristu, Taristu ja teenused

Ämari lennubaasis algas kaasaegse toitlustuskompleksi ehitus

Riigi kaitseinvesteeringute keskus ja OÜ Nordlin Ehtus sõlmisid projekteerimis-ehitustööde lepingu Ämari lennubaasi uue toitlustuskompleksi rajamiseks.

Ämari toitlustuskompleks saab olema mahult ja võimsuselt Baltimaade suurim. 5500-ruutmeetrisesse kompleksi rajatakse 576 istekohaga söögisaal ning kaasaegse tehnoloogia ja seadmepargiga köök, mis võimaldab igal söögikorral valmistada maksimaalselt 3200 toiduportsjonit ehk ligi 9600 portsjonit päevas.

„Uus kompleks ületab suuruselt ja võimsuselt meie tänast teist suurkööki Tapal. Siin hakkame hommiku-, lõuna- ja õhtusööke pakkuma nii kaitseväele kui ka meie liitlastele,“ ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) toitlustusteenuse portfellijuht Agne Silde.

Kaasaegne toitlustuskompleks on osa Ämari sõjaväelinnaku uuendustest eesmärgiga pakkuda kaitseväelastele tööks ja harjutamiseks veel paremaid tingimusi ning tagada vastuvõtva riigina (hostig nation) toetus liitlastele. RKIKi lääne taristuportfelli juhi Steven Linkovi sõnul on samaaegselt töös lennuraja rekonstrueerimine ning kasarmute, hooldus- ja õppegaraažide, laokompleksi ja keskmaa õhutõrje taristu ehitus. „Lähiaastatel on plaanis rajada päikesepark, ehitada lennukite varjualused ja palju muud,“ sõnas Linkov.

Ta tunnustas Nordlin Ehitust, kellega on riigi kaitseinvesteeringute keskusel pikaaegne ja tulemuslik koostöö, näiteks ehitavad nad lääne portfellis praegu toitlustuskompleksi ka Paldiskisse. Hiljuti andis Nordlin Ehitus OÜ koos RKIKiga üle NATO küberkaitse koostöökeskuse maja Tallinnas Filtri linnakus.

Nordlin Ehitus OÜ juhatuse esimees Ülo Older rõõmustas, et koostöö RKIKiga jätkub Ämari toitlustuskompleksi rajamisega. „Kuna oleme Paldiskisse ehitamas analoogset kompleksi, saame oma meeskonna tehnilisi teadmisi ja oskusi rakendada ka Ämaris. Usume, et koostöö ja tulemus saab ka sel korral olema väga hea,“ rääkis Older.

Ämari toitlustuskompleksi projekteerimis-ehituslepingu kogumaksumus on 10,5 miljonit eurot ilma tellija reservi ja käibemaksuta.

Andri Maimets