06.06.2023

Uudised, Taristu

Ämari linnakusse ehitatakse täiendavaid ladusid

Sõlmisime aktsiaselts Nordeconiga lepingu täiendavate ladude ehituseks Ämari sõjaväelinnakusse, mis on üks kiiremini arenevaid linnakuid Eestis. Investeeringu kogumaksumus on ilma käibemaksuta 8,4 miljonit eurot.

RKIK arendab kaitseväe taristut eelkõige varustuse ladustust ja hoiustamist silmas pidades. „Ämari sõjaväelinnak on üks kiiremini arenevaid linnakuid Eestis, kus järgnevate aastate investeeringute maht on ligikaudu 130 miljonit eurot ning plaanis on remontida lennurada, rajada uusi kasarmuid, söökla kui ka mitmeid erinevaid varjualuseid. Meil on hea meel, et sõlmitud leping Nordeconiga on üks samm nende investeeringute elluviimisel,“ märkis RKIK lääne portfellijuht Mario Metsoja.

„Kaitseväe taristu objektidel on meie kui ettevõtte jaoks alati mitu mõõdet. Ühelt poolt muidugi, on tegemist meie inseneride parimate teadmiste rakendamisega selle heaks, et vajalikud ehitised valmiksid kvaliteetselt ja kokku lepitud graafikus. Teisalt näeme aga siin enda jaoks alati ka suuremat väärtust, mille tähendust tänases maailmas ei ole võimalik alahinnata. Oleme tänulikud usalduse eest ja võimaluse eest panustada Eesti kaitsevõimesse,“ kommenteeris Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller.

Tööde valmimise lõpptähtajaks on 2024. aasta suvi.

Hanna Heinnurm