Ettevõtteid tunnustati Riigikaitse Nurgakividega

Veebruari keskel tunnustas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) 20 ettevõtet ning partnerit Riigikaitse Nurgakivi auhinnaga. Tegemist on teist korda väljaantud auhindadega, mille eesmärgiks on tunnustada ettevõtteid Eestist ja välismaalt, kes on panustanud Eesti riigikaitse edendamisesse.

„Meie kaitsmiseks varitsevate ohtude eest on väiksel riigil vaja palju asju – kaitsetahet, liitlasi jne, aga muude asjade hulgas on vaja parimat tarneahelat ja parimaid tarnijaid, ehitajaid ja teenuste pakkujaid. Keerulistel aegadel on nende partnerite roll eriti oluline!“ ütles RKIK peadirektor Magnus-Valdemar Saar.

„Lisaks auhinna saajatele soovime tunnustada kõiki meie lepingupartnereid, kolmanda ja avaliku sektori asutusi riigikaitsesse panustamisel,“ lisas Saar. „Teie abiga oli eelmine aasta läbi aegade edukaim kaitsesse investeerimise aasta.“

Tunnustused jagati järgmistes kategooriates järgmistele ettevõtetele:

–        „Suurim tarnija“ kategoorias tunnustati ettevõtet Rafael Advanced Defence Systems, kes 2022. aastal tarnis Eestile 30 miljoni euro eest relvasüsteeme ja laskemoona.

–       „Aasta tehing“ kategoorias tunnustati Ameerika Ühendriikide ettevõtet Lockheed Martinit, kellelt Eesti ostab uue relvasüsteemina mitmikraketisüsteemid HIMARS.

–       „Aasta ehitaja“ kategoorias tunnustati aktsiaselts Nordeconi, kes on läbi aastate kaitseväele ehitanud ehitisi, mille suletud netopind on ligikaudu 100 000 ruutmeetrit ning millest möödunud aastal ehitati erinevate laopindade näol üks viiendik kogusummast.

–       „Pikaajaline kodumaine koostööpartner“ kategoorias tunnustati Eesti Kaitse- ja Kosmosetööstuse Liitu, kes on olnud oluline ja pikaajaline partner Eesti kaitsetööstuse arendamisel ja koostöö edendamisel.

–       „Pikaajaline rahvusvaheline koostööpartner“ kategoorias tunnustati Saksamaa ettevõtet Vebeg GmbH, kes on tarninud Kaitseväele üle 2000 kasutatud sõiduki ja lugematul hulgal varuosi.

–        „Aasta võimearendaja“ kategoorias tunnustati Lõuna-Korea ettevõtet Hanwha Techwin, kes tarnib Kaitseväele K9 liikursuurtükke. Need suurtükid on viinud Kaitseväe brigaadide tulejõu uuele tasemele.

–       „Sõduri lemmik“ kategoorias tunnustati osaühingut Image Wear, kes tarnis möödunud aastal kaitseväele 13000 komplekti uusi kolm ühes kandesüsteeme, viies sõduri kaitstuse ja varustuse uuele tasemele.

–       „Aasta teenusepakkuja“ kategoorias tunnustati osaühingut Kaarlaid, kes on olnud pikaajaline veoteenuse pakkuja ning kes on transportinud olulisel hulgal kaitsevarustust muuhulgas ka varustust Ukraina abistamiseks.

–       „Aasta arenduspartner“ kategoorias tunnustati osaühingut Softwerk, kes on olnud oluline arenduspartner ressursside juhtimise infosüsteemi arendamisel.

–       „Pikaajalise koostööpartneri“ kategoorias tunnustati aktsiaseltsi Telegrupp, kes on läbi aastate arendanud kaitsevaldkonnale lugematu hulk infotehnoloogia, side ja turvalahendusi.

–       „Aasta väikeettevõte“ kategoorias tunnustati osaühingut Rebase Söögituba, kes on meie toitlustusteenuse pakkuja Lõuna-Eestis ning kes on alati kiiresti reageerinud, kui on vaja toitlustada õppekogunemisi.

–       „Oluline panus varustuskindlusesse“ kategoorias tunnustati osaühingut Avolux, kes tarnis möödunud aastal kiirkorras üle 6000 metalltõkke.

–       „Aasta projekteerija“ kategoorias tunnustati osaühingut Kuubik Projekt OÜ, kes on Meeri linnaku ja ka teiste siderajatiste projekteerija ja kes on üles näidanud piisavalt paindlikkust meie valdkonnast tingitud keeruka iseloomu juures ning jõudnud alati osapooli rahuldava lahenduseni.

–       „Aasta korrashoiupartner“ kategoorias tunnustati osaühingut Napal Service, kes on kõikides meie kinnisvara portfellides tehnohoolduse ja avariiteenuse pakkuja ning on alati orienteeritud kliendile sobilike lahenduste leidmisele.

–       „Aasta toitlustaja“ kategoorias tunnustati osaühingut Nõo Lihatööstus, kes on taganud toodete saadavuse, tarnekindluse ja parima partnerluse, läbi mille panustanud oluliselt kaitsevõime toetamisse.

–       „Aasta keskkonnategija“ kategoorias tunnustati Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialisti Rauno Kaldat silmapaistva toe eest eluslooduse valdkonna küsimustes ning harjutusväljade keskkonnaseire korraldamises ja ühildamises.

–       „Aasta uustulija“ kategoorias tunnustati Eesti osaühingut Krattworks, kes on Eesti Kaitseväe lepingupartner õhutõrje lendavate sihtmärkide tootmisel ja tarnimisel.

–       „Aasta innovatsioonipartner“ kategoorias tunnustati aktsiaselts Taristoni ning osaühingut Wastedirect, kellega koos valmis Eesti esimene rehviplokkidest tee, kus rehviplokkide kasutuselevõtt lahendab ära Eestis tekkiva rehvide käitlemise probleemi ning samaaegselt võimaldab säästa taastumatut loodusvara. Rehviplokkidest Läpi-Ojaküla tee on juurdepääsutee kaitseväe keskpolügoonile.

–       „Aasta väiketootja toitlustuses“ kategoorias tunnustati osaühingut Ants Muld Kartulitehnika, kes on olnud pikaaegne koostööpartner kvaliteetse tooraine tarnimisel toitlustuskompleksidele.

 

Fotode autor: Rauno Liivand

 

Lisainfo:
Hanna Heinnurm
RKIK kommunikatsioonijuht
51944813

2023-03-02T15:07:13+00:00