Eesti kaitseväe juhataja Martin Herem ja Kaitseinvesteeringute keskuse juht Kusti Salm lükkavad rahandusministri kaitse-ettepanekud tagasi.
Kusti Salmi sõnul pole Helme ettepanek detailselt läbi mõeldud ja keskendutud on vaid ümmargusele summale, millega süsteeme osta.
🗣„See ei ole nagu moodne arvutimäng, kus sa klikivajutusega tellid oma riigile õhutõrje, tankid või lennukid. Tuleb suuta ära defineerida, mismoodi need üksused pärast liikuma hakkavad, kuidas nad teiste üksustega koos opereerima hakkavad ja kuidas me sinna inimesed peale leiame!”
🗣 “Paari aastaga pole võimalik midagi teha. Õhusüsteemide normaalne tarneaeg on praegu turul toimetavate ettevõtete puhul kolm-neli aastat.”
🗣 “Kusagil pole raha üle jäänud, vaid tarnete hilinemisega on kulutused edasi lükkunud. Mingitel aastatel on olnud hilinenud tarneid – kuskil viie-kuue protsendi juures aastas – ja see on täiesti tavapärane. Näiteks eelmine aasta pidime saama LMT-automaadid, aga kuna vaidlused olid väga suured, siis see nihkus edasi. Selle raha, mis üle jäi, me kulutasime ära selle aasta juulis.”
Artikli leiad siit: https://leht.postimees.ee/7064248/helme-ideed-arritavad-kaitsevage-ja-isamaad
2020-09-17T15:14:45+00:00