Kaitseväe kasutatud laskemoonakastide enampakkumine

Soovime läbi ringmajandamise anda uue elu kaitseväes kasutatud laskemoonakastidele. Suuname enampakkumisele plekist, vineerist ja puidust laskemoonakastid. Hetkel kogume eelinformatsiooni ettevõtetest, kellel on kastide ostmise vastu huvi.

Kastide kasutusvõimalused on lõputud alates tööriistade hoiustamisest kuni lillekastideni välja. Ootame huvitatuid ettevõtteid, kellel on jäätmekäitleja registreering ning kes on valmis kastidelt eemaldama või püsivalt katma tekstid ja märgised.

Palun ettevõtetel, kes vastavad tingimustele, kirjutada ostuhuvist ning eeldatavast kogusest meiliaadressile [email protected] hiljemalt 25.07.2022.

OLULINE! Kastide soetamise huvi korral tuleb arvestada nõuetega:

  1. Ostjal peab olema jäätmekäitleja registreering, keskkonna- või kompleksluba moonakastide taas- või korduskasutamiseks. Info leiad Keskkonnaameti kodulehelt.
  2. Kõik kastidel olevad kleebised, sildid ja tekstid, sh ka trükitud tekstid ning viited tuleb eemaldada selliselt, et neid ei oleks võimalik taastada (eemaldada füüsiliselt või üle värvides).
  3. Enne kastide suunamist ringmajandusse (näiteks kasutusse või müüki) tuleb kutsuda kohale Müüja esindaja, kes kontrollib punktis 2 esitatud nõude täitmist kirjade ja kleebiste osas.

Laskemoonakastide mõõdud ja omadused

Materjal: puit, vineer, plekk

Kastide mõõdud:
1) Täispuidust kast mõõtudega 39cm x 119cm x 21cm
2) Vineerist kast mõõtudega 51cm x 60cm x 12cm
3) Plekist kast mõõtudega 30cm x 15cm x 18,5cm

Omadused:
1) Kastid on immutatud ilmastikukindlate vahenditega
2) Puidust ja vineerist kastid on suletavad metallist klambritega
3) Plekist kastid on suletava kaanega ja suuremas osas hermeetilised (tihendiga)

Minimaalne maht igat tüüpi kastide puhul on pilootprojekti raames kaks euroalust:
1) Täispuidust kaste 10 x 2 ehk 20 tk
2) Vineerist kaste 20 x 2 ehk 40 tk
3) Plekist kaste 80 x 2 ehk 160 tk

Transport:
1) Kastide ümberlaadimine ja transport tuleb korraldada ostjal.
2) Pilootprojekti raames müüdavad kastid paiknevad Kaitseväe Keskpolügoonil ja Klooga harjutusväljal (https://mil.ee/kaitsevagi/harjutusvaljad/)

Kastide ostust huvitatutel või lisaküsimuste tekkimisel palume kirjutada meiliaadressil [email protected], hiljemalt 25.07.2022.

2022-07-15T11:08:17+00:00