27.06.2024

Uudised, Hanked, Taristu, Taristu ja teenused

Miinisadamasse ehitatakse uus merepäästehoone

Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK)  ja Vanalinna Ehitus sõlmisid töövõtulepingu Tallinna Miinisadamasse uue merepäästehoone ehitustöödeks. Ehitustööde raames valmib Tallinna Miinisadamasse Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) päästehoone, mis toob merepääste koolituskeskuse ja merepäästeüksuse ühe katuse alla.

„Politsei – ja piirivalveameti ja mereväe laevastiku ühendamise puhul oli oluline leida merepääste jaoks sobiv asukoht olemasoleva taristuga ning selleks sobis mereväe Miinisadama taristu ideaalselt oma kaide ja sadama paiknemisega Tallinna lahel. Pakkudes head asukohta aitame kaasa meie merepäästevõimekuse tõstmisele,“ sõnas Riigi kaitseinvesteeringute keskuse põhja-kirde portfellijuht Ando Voogma.

Hoone ehitatakse PPA merepääste teenuse ja merepääste koolitusvõimaluste tagamiseks. Kavandatavas hoones hakkavad paiknema PPA merepääste teenuse ruumid, sealhulgas ruumid nii merepäästega seotud koolitusteks, merepäästeüksuse valmisoleku tagamiseks kui ka kontoritööks. Lisaks on hoonesse kavandatud erinevad merepäästevarustuse hoiu- ja hooldusruumid ning töökoda.

„Ootame uut merepäästehoonet suure ootusärevusega. PPA päästab merelt üle saja hätta sattunud inimese aastas. Uus hoone võimaldab meil seda ülitähtsat tööd korraldada veel paremini, sest ühe katuse all on koos kõik merepäästet puudutav, alates päästevarustuse hoiustamisest ja remonditöökojast kuni loenguruumideni. Ehitatav maja tagab paremad töötingimused nii PPA merepäästemeeskondadele kui ka head väljaõppe ruumid vabatahtlikele merepäästjatele, keda me koolitame,“ ütles PPA merepääste teenuse juht Raina Jeeberg.

Ehitatav päästehoone toob merepääste koolituskeskuse ning PPA merepäästeüksuse ühe katuse alla Miinisadamas. Praegu asuvad merepäästjate staap  ja koolitusruumid erinevates hoonetes. Selleks, et ruumid oleksid maksimaalselt ökonoomsed ja funktsionaalsed, on kavandatavas hoones planeeritud osad ruumid üksuste ristkasutusse.

„Uus merepäästehoone tagab PPA-le kaasaegsed ja hästi varustatud ruumid, mis toetavad nende olulist tööd meie vetel turvalisuse tagamisel. Oleme uhked, et saame sellesse panustada,” sõnab Vanalinna Ehituse ehitusjuht Indrek Kaselt.

Ehitustööd kestavad kokku 15 kuud ning projekteerija on Esplan OÜ. Ehitustööde maksumus on ligi 3,7 miljonit eurot.

Kermo Pastarus