Nurmsi õppevälja mehitamata lennuvahendite väljaõppekeskuse ehitab Järvamaa ettevõte

Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) ja ehitusettevõtja AS Paide MEK sõlmisid projekteerimis-ehitustööde lepingu Nurmsi õppeväljale mehitamata lennuvahendite ehk UAV-de väljaõppekeskuse rajamiseks. Keskus alustab tööd aasta pärast.

Valmiv väljaõppekeskus Koigi lennuvälja territooriumil hakkab toetama Kaitseliidu Järva maleva, kaitseväe ja liitlasüksuste tegevusi õppeväljal. „Rajatav UAV väljaõppekeskus mitmekesistab nii Kaitseliidu kui ka Kaitseväe üksuste väljaõppe võimalusi ja lahendusi ning võimaldab teha antud valdkonnas liitlastega koostööd ja arendustegevusi,“ ütles Nurmsi õppevälja haldava Kaitseliidu Järva maleva pealik kolonelleitnant Kuido Pettai. Kolmekorruselises hoones saab olema 1300 ruutmeetrit pinda, sinna tulevad õppeklassid, laod ja varustuse hooldusruumid ning majutus-, sanitaar- ja vaba aja veetmise ruumid. Lisaks rajatakse vajalikud kommunikatsioonid.

Nurmsi õppevälja mehitamata lennuvahendite väljaõppekeskuse eskiis / RKIK

RKIKi lõuna portfelli juht Peeter Karja avaldas heameelt, et riigihanke võitis just Järvamaalt pärit ettevõte. „Suuremahulised investeeringud Eesti kaitsevõime arendamisse peavadki andma tööd kohalikele inimestele ja ettevõtetele ning toetama tervikuna kogu Eesti majandust,“ rääkis Karja.

„AS Paide MEK-il on hea meel osaleda riigi kaitsevõime tugevdamisel ja kuna objekt asub ka Järvamaal, siis hea meelega aitame oma oskuste ja kogemustega kaasa selle taristu rajamisel,“ sõnas AS Paide MEK tegevdirektor Janek Lohu. „Meie jaoks on see esmakordne koostöö RKIKiga, kuid olen kindel, et meie pikk kolmekümneaastane ehituskogemus teeb meie koostöö ladusaks.“

Mehitamata õhusõidukite väljaõppekeskus valmib Eesti ja Luksemburgi koostöös ning läheb maksma ligikaudu 3,3 miljonit eurot. Uus keskus avatakse 2024. aasta lõpus.

Lisainfo:
Andri Maimets
[email protected]

2023-11-28T11:15:29+00:00