Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmis koostöölepingu SA Eesti-Hollandi Heategevusfondiga (edaspidi Toidupank). Koostöölepingu alusel antakse Toidupangale tasuta üle tarbimiskõlbulik toidukaup, mis on Kaitseväel üle jäänud.

Pildil Toidupanga vabatahtlikud koos abilistega Kaitseväest

Toidu annetamise projekt seob omavahel riigikaitse tegevuse, keskkonnahoiu ja toitlustuse valdkonnad. „Koostööleping Toidupangaga on põhimõtteline muutus riigikaitse süsteemis ning õppuste korralduses ning see näitab, et hea eesmärgi nimel ollakse sellisteks muutusteks valmis. Varasemalt ei ole õppuste toidutagastamise logistika ja annetamine olnud kasutusel. Nüüd võimaldab leping meil annetada toitu, mis on näiteks inimeste maitse-eelistustest tingituna alles jäänud,“ märkis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse keskkonnajuht Merilin Kalmaru.

Toidupanga kogumiskastid on esmakordselt suurõppuse Kevadtorm 2021 raames kuues kaitseväe linnakus (Tapa linnak, Jõhvi linnak, Võru Taara linnak, Miinisadam, Filtri tänava linnak, Ämari lennuväli) ning kaitseväe keskpolügoonil. Pärast suurõppust paigutatakse linnakutesse püsivad kogumiskastid.

„Meil on väga hea meel selle koostöö alguse üle. Peame seda oluliseks sammuks, kuna annetatud toiduabi võimaldab toidupankadel aidata väga paljusid inimesi. Ühelt poolt on Eesti Toidupanga  eesmärgiks päästetud toidu jagamine, mis aitab vähendada toidu raiskamist – see on kasulik nii keskkonnale kui ka toimetulekusraskustes inimestele. Samuti on suureks abiks kõik ülejäänud hea ja väärtuslik toiduabi, mida toidupankadele annetatakse,“ märkis Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse toitlustussektsiooni juhataja Agne Silde lisas: „Kaitsevägi on pakkunud võimaluse annetamiseks n-ö üksikisiku kuivtoidupaki ülejääkidele. Meile tagab see südamerahu, et söömiskõlbulik toit jõuab abivajajateni, mitte ei lähe prügikasti.“

Üleantud toidukaup jagatakse tasuta puudust kannatavatele isikutele. Toidupank jagab toitu läbi kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate nimekirjade ja heategevusorganisatsioonide.

2021-05-28T16:34:38+00:00