Riik sõlmis mahuka lepingu Ämari linnaku ladustusala rajamiseks

Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) ja Nordecon AS sõlmisid lepingu kaitseväe Ämari linnaku ladustusala projekteerimiseks- ja ehituseks. Lepingu maksumus on ligikaudu 4,9 miljonit eurot koos käibemaksuga ning tööd valmivad 2025. aasta kevadel.

RKIK arendab kaitseväe taristut eelkõige varustuse ladustust ja hoiustamist silmas pidades. „Ämari sõjaväelinnak on üks kiiremini arenevaid linnakuid Eestis, kus järgnevate aastate investeeringute maht on ligikaudu 130 miljonit eurot ning plaanis on remontida lennurada, rajada uusi kasarmuid, söökla kui ka mitmeid erinevaid varjualuseid. Meil on hea meel, et sõlmitud leping Nordeconiga on üks samm nende investeeringute elluviimisel,“ märkis RKIK lääne portfellijuht Liisi Hallikma.

Leping sõlmitakse Ämari ladustusala projekteerimiseks ning ehitamiseks. Ladustusala eeldatav brutopind on kokku ligikaudu 500 ruutmeetrit, millele lisanduvad piirded, väravad, tehnovõrgud, teed ja muud platsid.

„Kaitseväe taristul on oma spetsiifika, mida ehitaja peab oskama arvestada. Nordeconi varasemad kogemused sarnaste objektidega tulevad ka selle töö puhul kindlasti kasuks,“ ütles Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller

Tööd valmivad 2025. aasta kevadel.

Kuupäev: 27.09.2023

2023-09-27T08:58:17+00:00