Tipplaskurid katsetasid Sirgala harjutusväljal uusi snaiprirelvasid

Eile toimus Sirgala harjutusväljal uute 8,6mm kaliibirga snaiprirelvade testlaskmine, kus osalesid mitmed rahvusvahelised ettevõtted enda tipplaskuritega. Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) on kuulutanud välja hanke snaiprirelvade hankimiseks kaitseväele ja kaitseliidule, kus testlaskmiste käigus hinnatakse relva tehnilist vastavust hankele. Relvahanke võitja selgub selle aasta kevadel.

Testlaskmiste eesmärgiks on testida relva, optilise sihiku ja muu lisavarustuse koostoimes saavutatavat relva täpsust ja töökindlust. „Testitava snaiprirelva komplekt peab tagama suure täpsuse. Täna on meie ülesandeks koos kaitseväega veenduda, et testitavad relvasüsteemid vastavad hanke eeldustele täpsuse ja töökindluse osas. On hea meel tõdeda, et meie hanke vastu tunnevad huvi rahvusvaheliselt tuntud ettevõtted, keda tänasel päeval on ka siin näha,“ ütles RKIK relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp.

Testimisel on ettevõtete Sako, Haenel, Unique Alpine ja Desert Tech relvad koos pakkujate poolt välja valitud ning komplektina relvale paigaldatud lisaseadmetega. Iga pakkuja on pakutava süsteemi ise komplekteerinud vabalt valitud lisaseadmete ja varustusega, mis pidid vastama hankija tingimustele.

Kaitseväe pearelvur major Risto Pärtel ütles, et snaiprite ülesandeks on elimineerida kõrge tähtsusega sihtmärke, sealjuures ise märkamatuks jäädes. „Uued püssid võimaldavad kõike seda ööpäevaringselt, olles komplekteeritud tipptasemel varustusega nagu helisummutid ja termosihikud. Lisaks suurele lasketäpsusele peavad relvad olema samal ajal ka vastupidavad ning võimalikult kompaktsed ja kerged. Uued relvad vahetavad välja praegused kasutusel olevad Sako TRG-42 snaipripüssid,“ lisas major Pärtel.

Lisaks peab relv võimaldama täpset laskmist pikale distantsile, milleks on kuni 1500 meetrit.

Hindamiskriteeriumiteks on relva ja lisaseadmete hind, relva kaal ja pikkus ning ülalpidamiskulu ehk relvaraua eluiga ning varuosade komplekti maksumus.

Pärast testlaskmiste toimumist ning tulemuste hindamist sõlmitakse edukaks kuulutatud ettevõttega leping selle aasta teisel kvartalil. Uute snaiprirelvade eeldatav tarneaeg on 2024. aastal.


Fotod: RKIK

08.03.2023

 

Lisainfo:
Hanna Heinnurm
RKIK kommunikatsioonijuht
51944813

 

 

2023-03-08T08:54:00+00:00